Načítám Akce

Milí přátelé Emoční sebeobrany. Po dlouhé odmlce, kdy jsme naše programy realizovali především on-line, se Institut emoční sebeobrany vrací k živým kurzům. Připravili jsme pro Vás krásné tři dny plné emocí a sebezkušenosti.

Povolání učitele patří mezi jedno z nejnáročnějších. Při výuce i plnění ostatních pracovních povinností nastávají každodenně situace, které se zásadním způsobem dotýkají naší emoční stránky. S pomocí principů emoční sebeobrany se naučíte účinně bránit v náročných chvílích, které učitelská profese přináší.

Cílem seminářů emoční sebeobrany je seznámit účastníky se způsoby, jak efektivně pracovat s vlastní emocionalitou i s emocionalitou ve třídě. Účastníci získají nástroje, jak bezpečně zpracovávat emoce vznikající v náročném prostředí v každodenních interakcích s kolegy, žáky i rodiči. Dále se naučí možnostem, jak s emocemi vědomě pracovat ve svůj prospěch a následně je využívat jako zdroj energie.

Skrze vědomou práci s vlastními emocemi získáte možnost vytvoření bezpečného prostředí pro další rozvoj vlastního potenciálu. Současně se jedná o dovednost, která významně přispívá k prevenci syndromu vyhoření.

Program:

čtvrtek 23.2.Úvodní workshop

Workshop zaměřený na seznámení s teoretickými a metodologickými východisky vědomé práce s emočními procesy.  Účastníci se seznamují se základními praktickými principy vědomého zpracování emocí a osvojí si nástroje, které umožňují zvyšovat psychickou odolnost v emočně náročných situacích.

Absolutorium tohoto workshopu vám umožní vybírat si kterýkoli  z vypsaných workshopů emoční sebeobrany.

pátek 24.2.  – Vnitřní síla a stabilita

Druhý den se budeme věnovat posilování odolnosti v emočně náročných situacích. Bude řeč o práci s naší vnitřní energií, péči o sebe a kultivaci vnitřní síly. Účastníci se učí identifikovat jak vlastní zdroje energie, kterou k řešení náročných situací využívají, tak způsoby, jak s těmito zdroji šetrně nakládat a v dostatečné míře je obnovovat.

sobota 25.2. – Od strachu k odvaze

Naše setkání zakončíme v sobotu tématem strachu a odvahy. Tento kurz jsme vytvořili s Lukášem Radostným jako poslední a realizovali jsme ho doposud pouze jednou. Setkáme se s naším strachem a pohlédneme mu do tváře, prozkoumáme jak na strach reaguje naše tělo a jak strach ovlivňuje naše myšlení a rozhodování. A také budeme hledat cesty jak v sobě probudit hrdinu.

Je možné absolvovat všechny workshopy najednou, nebo si vybrat jen dílčí část.  Podmínkou však je, že pro workshopy „Vnitřní síla a stabilita“ a „Od strachu k odvaze“ je potřeba mít absolvovaný Úvodní workshop emoční sebeobrany.

Kapacita semináře je omezená počtem 15 účastníků. Účastníci získají osvědčení o účasti na semináři. Seminář je akreditován MŠMT v rámci dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků (DVPP). Časová dotace semináře je 8 vyučovacích hodin v čase 9:00 – 16:00 a je kompatibilní se šablonami.

 

Cena třídenního bloku 6000,- Kč za účastníka.

Cena jednotlivých workshopů je 2000,- Kč za účastníka.

Lektorem kurzu bude Mgr. et MgA. Martin Sedláček.

Pro účast na semináři je třeba se registrovat nejpozději do 10. 2. 2023 prostřednictvím níže uvedeného formuláře, nebo na e-mailu info@emocni-sebeobrana.cz

Těšíme se na viděnou

Registrace na Workshop

  Základní informace

  Start:
  23. 2. 2023 | 09:00
  End:
  25. 2. 2023 | 16:00
  Cena:
  6000Kč

  Venue

  Kampus Hybernská
  Hybernská 4
  Praha, Česká republika
  + Google Map
  Website:
  View Venue Website