Načítám Akce
 • akce již proběhla.

Seminář Hlas a tělesná sebezkušenost – Emoční sebeobrana pro učitele volně navazuje na úvodní seminář Emoční sebeobrana pro učitele (č.j.: MSMT-28530-1-713) a prohlubuje dovednosti práce s vlastním tělem jako důležitým aspektem pedagogického procesu.

Zvláštní pozornost je věnována hlasu, který v běžné výuce představuje jeden ze základních nástrojů učitele. Umožňuje nejen předávat informace, ale též nastavovat hranice, dávat zpětnou vazbu, pojmenovávat probíhající procesy, udržovat autentický kontakt se žáky apod. Specifické kvality hlasu pomáhají učiteli získávat pozornost, udržovat si autoritu, přinášet pravidla a řád, ale též inspirovat. Kvalita hlasu je však zásadním způsobem podmíněna fyzickým stavem celého těla.

V emočně náročných situacích vždy dochází k reakcím na úrovni těla, které následně limitují možnosti hlasového vyjádření. K maximálnímu využití hlasového potenciálu, ale i snížení pocitu tlaku, úzkosti, rozrušení či jiných distraktivních projevů během výuky, je třeba věnovat pozornost vědomé práci s fyzickými/tělesnými projevy prožívaných emocí.

Pro účast na semináři je třeba se registrovat nejpozději do 13. 4. 2017 prostřednictvím registračního formuláře nebo e-mailu info@emocnisebeobrana.cz.

Seminář je určen všem, kteří již absolvovali úvodní workshop Emoční sebeobrany pro učitele.

Kapacita semináře je omezená počtem 12 účastníků. V ceně semináře je zahrnuté menší občerstvení (káva, čaj sušenky). Seminář je akreditován MŠMT v rámci programu dalšího vzdělávání pedagogických pracovník (DVPP). Účastníci získají osvědčení o účasti na semináři.

Registrace na Workshop

  Základní informace

  Datum:
  27. 4. 2017
  Čas:
  09:00–16:00
  Cena:
  1000Kč

  Organizer

  Emoční sebeobrana
  Website:
  View Organizer Website

  Venue

  Y.C.W. studio
  Sevastopolská 361/14
  Praha 10, Česká republika
  + Google Map